Pekka Krook Sauna from Finland ry:n puheenjohtajaksi

Pekka Krook on valittu Sauna from Finland ry:n uudeksi puheenjohtajaksi. Krook on ollut mukana Sauna from Finland ry:n toiminnassa sen perustamisesta lähtien. Vuoden 2016 hän toimi hallituksen varapuheenjohtajana. Krook on myös yksi kolmesta virallisesta sauna-auditoijasta ja tekee osana tiimiä töitä maailman parhaan saunaelämyksen puolesta. Krookilla on vahva tausta luovien alojen kehittämisestä niin sparraajana kuin tuottajana. Hänen yrityksensä Sparraustehdas on perustamisestaan lähtien ollut Sauna from Finland ry:n jäsen.

pekka-krook-web– On suuri kunnia saada tehdä töitä edustavan jäsenyritysjoukon edestä. Sauna-alalla on kaikki voimakkaankin kasvun edellytykset olemassa. Tämä vaatii yrityksiltä, yhteistyökumppaneiltamme, rahoittajiltamme ja yhdistykseltämme oikein suunnattuja ponnistuksia ja kovaa työtä, Krook toteaa.

Kaksi vuotta hallituksen puheenjohtajana toiminut Raimo Huusko Sun Sauna Oy:stä luopui kokonaan hallitustyöstä.

– Kahden vuoden aikana on Sauna from Finland ry:n toiminta kasvanut voimakkaasti ja taloudellinen tilanne vahvistunut. Tässä vaiheessa on hyvä jättää hallitustyö. Toivotan yhdistyksen työlle yhä parempaa menestystä tulevina vuosina. Työ maailman parhaan saunaelämyksen laatukriteereiden kehittämiseksi on jatkuva prosessi, toteaa Huusko.

Sauna from Finland hallitus 2017, jäsenet ja heidän varajäsenensä:

Jäsen Varajäsen
Marjo Määttä, Rukan Salonki
Jorma Soini, Kärävä Oy
Markus Kallio, Varjolan tila
Jussi Valkonen, Harvia
Vesa Hietalahti, Helo Oy
Piija Äijänen, Jykes Oy
Teppo Sainio, Parttia Oy
Ilkka Länkinen, Santapark Oy
Hanna Karjalainen, Rukasafaris
Harri Huusko, Sun Sauna
Kari Tiittanen, Kuumalähde Oy
Pertti Harvia, Harvia
Jan Björkbom, Helo Oy
Harri Markkula, Tilassa Oy
Satu Freyberg, Induco Oy
Samuli Kerrman, Iki-kiuas Oy

Ota yhteyttä

Carita Harju

Toiminnanjohtaja
Puh: 040 566 2481

Liity postituslistallemme, niin saat tietoa Sauna from Finlandin toiminnasta!

Strategiset kumppanit

  • Harvia
  • Sokos Hotels
  • Visit Jyväskylä Region
  • Sauna Capital Tampere
Sauna from Finland
Sauna from Finland lisää kansainvälisesti suomalaisen saunaelämyksen tunnettuutta, buustaa jäsenverkoston liiketoimintamahdollisuuksia sekä luo maailman parhaita saunaelämyksiä.
© 2021 Sauna from Finland › Tietosuojaseloste


Sauna from Finland on rekisteröity tavaramerkki, jonka käyttäminen ilman merkinhaltijan lupaa on kielletty.
Hyväksytyt jäsenemme saavat käyttää erillistä verkostomerkkiä.